Tarihçe

Kökleri 1947’ye kadar uzanan Taçspor Kulübü, Türkiye’de spor kültürünü toplumla buluşturan en önemli yapı taşlarından biridir ve Türk sporuna başta tenis olmak üzere, basketbol, yüzme, futbol ve voleybol branşlarında sayısız sporcu yetiştirmiştir. Taçspor Kulübü, bugün de özellikle tenis alanında ulusal ve uluslararası pek çok turnuvaya ev sahipliği yapmaktadır. Kuruluş yıllarında boks, futbol, karate şubeleri ile faaliyet gösterirken, takip eden yıllarda basketbol, voleybol, yelken, yüzme ve tenis şubelerini de kurarak ulusal ve uluslararası turnuvalarda yer almıştır. 1980’li yıllarda Erkek Basketbol takımı ile 1. Lig’de mücadele ederek önemli başarılara imza atmıştır.

1996 yılında Ataşehir’e taşınan, 2015 yılında ise Galatasaray SK’nın bir parçası olan Taçspor Kulübü, 25 dönüm arazi üzerinde spor ve sosyal imkanları ile üyelerine ve misafirlerine hizmet vermektedir. Bir parçası olduğu Galatasaray SK’nın yüz yılı aşkın birikimleri ve değerleri ile yol almaya devam eden Taçspor Kulübü’nün hedefi; başta tenis olmak üzere amatör branşlarda üst seviyede hizmet vermek ve genç sporcular yetiştirmektir.

Taçspor Kulübü, 1500 izleyici kapasiteli bir merkez kort ve 11 tenis kortu ile Türkiye’nin en büyük üç tenis altyapısından biridir. Galatasaray SK – Taçspor açık ve kapalı yüzme havuzları, jimnastik, karate , fitness gibi grup dersleri verilen salonlarının yanı sıra Galatasaray Kadın & Erkek Voleybol takımlarının evi olarak hizmet vermektedir.

Kulübümüz, 2022 yılında tamamen yenilenen ve Red Lion Restoran ve Tie Break Cafe adıyla hizmete açılan restoran ve kafesi ve ayrıca SPA merkezi ile yıl boyunca şehrin yoğun temposundan uzaklaşıp, aile ve dostlarıyla vakit geçirmek isteyen tüm Galatasaraylılar için bir buluşma noktası ve yaşam merkezidir.