Tarihçe

Kökleri 1947’ye kadar uzanan Taçspor Kulübü, Türkiye’de spor kültürünü toplumla buluşturan en önemli yapı taşlarından biridir ve Türk sporuna başta tenis olmak üzere, basketbol, yüzme, futbol ve voleybol branşlarında sayısız sporcu yetiştirmiştir. 

1996 yılında Ataşehir’e taşınan, 2015 yılında ise Galatasaray SK’nın bir parçası olan Taçspor Kulübü, 26 dönüm arazi üzerinde spor ve sosyal olanakları ile üyelerine hizmet vermektedir. Bir parçası olduğu Galatasaray SK’nın yüz yılı aşkın birikimleri ve değerleri ile yol almaya devam eden Taçspor Kulübü’nün hedefi; başta tenis olmak üzere amatör branşlarda üst seviyede hizmet vermek ve genç sporcular yetiştirmektir. 

Taçspor Kulübü, 1500 izleyici kapasiteli bir merkez kort ve 11 tenis kortu ile Türkiye’nin en büyük üç tenis altyapısından biridir. Galatasaray SK – Taçspor açık ve kapalı yüzme havuzları, jimnastik, karate , fitness gibi grup dersleri verilen salonlarının yanı sıra Galatasaray Kadın & Erkek Voleybol takımlarının evi olarak hizmet vermektedir.