Taçspor

Tenis

1500 seyirci kapasiteli bir merkez kort ile 5 açık, 7 kapalı kortta hizmet veren kulübümüz, İstanbul Anadolu yakasının en büyük tenis kulübüdür. 

Amacımız, tenis sporunun sosyal ve yarışmacı ruhunu canlı tutmak; üyelerimiz arasında spor kültürünü yaşatmak; ve tenisi yaşam biçimi haline getirmek ve sporcularımızla ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarı sağlamaktır.

Eylül – Mayıs aylarında yapılan kış dönemi tenis okulumuzda, dersler 4 – 8 ve 9 – 14 yaş gruplarında yapılmaktadır. 2024 senesi için hedefimiz yaş gruplarımızı arttırmak ve Taçspor tenis takımımızı güçlendirmektir.
Bu anlamda, uzun yıllardır verdiği emeğin karşılığı olarak, 12 yaş öğrencilerimizden Sevgili Berke Viter,  Aralık 2023 tarihinde TFF 12 Yaş Milli Takımı'na seçilmiştir. 

Okullarımız ve akademimiz dışındaki saatlerde kortlarımızda özel derslerimiz, Galatasaray SK üyelerine özel fiyatlar ile devam etmektedir.

Tenis branşında en önemli hedeflerimizden biri ise, 2023 senesinde başlattığımız Emin Bülent Tenis Turnuvası'nın 2 sene içinde IFT seviyesinde ve uluslararası katılım ile yapılıyor seviyeye gelmesidir.